EXTREMIS TATTOO GALLERY

Dažnai užduodami klausimai

Jei tatuiruočių neturite ir dar tik planuojate savo pirmąjį piešinį, greičiausia turite nemažai klausimų. Šioje skiltyje pabandysime atsakyti į pagrindinius klausimus, kuriuos dažniausiai girdime iš žmonių, norinčių papuošti savo kūną pirmąja tatuiruote.

Klausimai apie tatuiruotes

Ar man skaudės?

Tarp dažniausiai dominančių dalykų šis klausimas laimi pirmą vietą. Vis dėlto atsakymas yra labai paprastas – taip, skaudės. Tačiau tikrai ne tiek daug, kiek žmonės yra linkę tikėti. Pradėjus tatuiruoti, po tam tikro laiko jūsų kūno natūralūs nuskausminamieji (endorfinai) padeda susitvarkyti su skausmu daug geriau. Tiesa, kiek ilgai jie veikia, priklauso nuo jūsų organizmo, tačiau dažniausiai patogumo lygis siekia 2–3 val. Vis dėlto kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir vienas žmogus gali iškęsti tik iki poros valandų, o kitas ramiausiai išsėdės visą 6 val. sesiją.

Tatuiravimo skausmas dažnai yra apibūdinamas kaip vidutinis deginimas arba įdrėskimas. Taip pat didelė dalis skausmingumo priklauso nuo kūno vietos, kurioje planuojate tatuiruotę. Kuo oda arčiau kaulo, tuo daugiau skausmo galite tikėtis, pavyzdžiui, šonkaulių, pėdų ar galvos zonos. Žodžiu, kuo daugiau nervinių galūnių turi odos dalis, tuo daugiau jaučiate skausmo. Ieškodami mažiau skausmingų vietų mąstykite apie raumeningesnes kūno dalis, pavyzdžiui, pečius, šlaunis, rankų zonas. Apibendrinus vis tiek daugiausia lemia asmeninė tolerancija skausmui, todėl trumpo ir tikslaus atsakymo pateikti yra neįmanoma.

Kiek laiko užtruks padaryti tatuiruotę?

Tatuiravimas nėra trumpas procesas ir tikrai nepatartina jo skubinti, nes vis dėlto su atlikta tatuiruote jūs gyvensite visą savo gyvenimą. Viskas priklauso nuo tatuiruotės dydžio, dizaino sudėtingumo ir panašių veiksnių. Yra piešinių, kurie bus atlikti per pusvalandį, o yra tokių, kurie gali užtrukti dešimtimis valandų. Dažnai ilgai atliekami tatuiruočių projektai yra dalijami į kelias sesijas po 6–8 val.

Kiek kainuoja tatuiruotė?

Tatuiravimas klientui kainuoja tiek, kiek to reikalauja kokybė. Joks profesionalus ir talentingas meistras savo laiko neparduoda pigiai. Todėl visada patarsime neskubėti ir susitaupyti tiek, kiek vertas jūsų norimos tatuiruotės dydis ir sudėtingumas. Labai gali būti, kad neklausydami šio patarimo vėliau išleisite dar daugiau, nes jeigu tatuiruotę norėsite panaikinti, jos šalinimo procedūros bus brangesnės už patį tatuiravimą. Neskubėkite, rimtai apgalvokite savo sprendimus, nes jie ant jūsų kūno išliks visą gyvenimą.

Ar galiu naudoti nuskausminamuosius bei kremus kurie malšina skausmą?

Šis klausimas užduodamas rečiau nei jūs galėtumėte pagalvoti. Taip, skausmą malšinantį kremą naudoti galite, tačiau labai reta tatuiruočių studija jums tai rekomenduotų. Taip atsitinka dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, kremu reikia pasitepti prieš kelias valandas iki tatuiravimo sesijos pradžios, o jo veikimo laikas yra labai trumpas – tik 30–45 min. Kadangi tatuiravimas yra labiau meno išraiška nei tikslus darbas, vadinasi, nors ir būnate užregistruoti atitinkamu laiku, savo eilės gali tekti palaukti, nes gali užtrukti prieš jus buvusio kliento sesija. Žinoma, visada stengiamės būti punktualūs, tačiau niekada negali žinoti. Dėl šios priežasties apskaičiuoti kremo suveikimo ir veikimo laiką yra labai sunku. Antra, jei ir sugebėsite atitaikyti kremo veiksmingumo laiką, jis neveiks ilgiau nei labai mažos tatuiruotės atlikimo laikas. Kadangi jau būsite spėję apgauti savo organizmą, endorfinai nesigamins, todėl tatuiravimas gali būti skausmingesnis.

Be to, kremai nėra patogūs ir meistrui. Kai kada jie gali truputį papūsti odą, todėl yra daug sunkiau įlieti po oda dažus, o dirbant stipriau oda yra labiau pažeidžiama. Visa tai apsunkina tatuiruotės gijimą.

Kai kurie nuskausminamieji vaistai taip pat gali sukelti problemų tatuiravimo darbui. Didžiausia problema tokiu atveju yra aspirinas, kuris skystina kraują ir ilgina šašėjimo (gijimo) laiką. Todėl tatuiruojant jūs daugiau kraujuosite, o tai gali turėti įtakos baigtos tatuiruotės kokybei. Aspirinas taip pat prailgins gijimo laiką, todėl geriau šio vaisto vengti. Paracetamolis gali turėti poveikį (tiek teigiamą, tiek neigiamą), tačiau tai gali būti ir placebo efektas. Vaistai su ibuprofenu gali truputį padėti, be to, jie neturi neigiamų savybių tatuiravimui.

Ar tatuiruotė gali būti panaikinta?

Taip, gali. Yra keli galimi variantai ir vienas dažniausių yra senos / nepatinkančios tatuiruotės uždengimas naujo dizaino kūriniu. Tam reikalingas specialiai sukurtas dizainas, kuris tikrai uždengs jūsų nenorimą tatuiruotę ir padarys tai kokybiškai. Taip pat yra galimybė panaikinti tatuiruotę su lazeriu. Ši procedūra yra gana brangi, dažniausiai kainuoja daugiau nei tatuiruotė, skausmingesnė ir ne visada suteikia norimą efektą.

Ant kurios kūno vietos darytis tatuiruotę?

Labai dažnai vieta, kurioje norite darytis tatuiruotę, gali jums ir meistrui nurodyti, kokia bus reikalinga kompozicija ir padėti renkantis dizainą. Svarbiausia apmąstyti, ar tatuiruotės norėsite atviresnėje kūno vietoje, ar daugiau dengiamoje (dėl darbo, asmeninių motyvų ir pan.)

Jei jau turite tatuiruočių, galbūt norėsite papildyti senąsias ar pradėti visiškai naują projektą. Tai ypač svarbu žinoti prieš pradedant dizaino darbus.

Neišsirenku tatuiruotės stiliaus ar dydžio. Ką daryti?

Kartais nutinka taip, kad idėjos, kurią turite galvoje, niekaip negalite perkelti ant popieriaus. Tokiu atveju patartina ieškoti idėjų internete (pavyzdžiui, „Pinterest“ ar „Instagram“). Taip jūs galėsite pateikti savo meistrui pavyzdžių, kurie labai pagreitins dizaino kūrimo procesą ir savo tatuiruote galėsite džiaugtis greičiau.

Prisiminkite, kad tatuiruotė turi būti sukurta būtent jums, pagal jūsų kūną, pasirinktą vietą ir kitus svarbius niuansus. Nuotraukos, kurias rodysite meistrui prieš eskizo kūrimą, bus naudojamos tik kaip įkvėpimo šaltinis. Joks meistras neturėtų norėti atlikti jau kito meistro sukurto darbo. Tai būtų nepagarba ir jums, ir meistrui, kuris sukūrė dizainą. Jei norite dar originalesnio dizaino, pabandykite ieškoti gamtos vaizdų, gyvūnų, paukščių… Kuo įdėmiau ieškosite, tuo geresnių rezultatų galite tikėtis. Idėjų taip pat galite ieškoti veiklose, kurias dievinate.

Jei turite mėgstamą meistrą, peržvelkite jo darbus. Mes ne veltui bandome pristatyti savo sukurtas tatuiruotes kuo geriau ir prieinamiau klientams, taip mes norime jums padėti atrasti kažką, kas galėtų suteikti įkvėpimo norimai tatuiruotės idėjai, kurią vėliau meistras sudėlios 100 proc. unikaliai jums.

Mitai apie tatuiruotes

Šioje srityje sklando nemažai neteisingų mitų apie tatuiruotes. Mitų, kurie neturi jokio pagrindo. Taip pat jie yra siejami su daug neigiamų dalykų, tokių kaip skausmas ar komplikacijos tatuiruotei gyjant. Todėl norime kelis iš jų paneigti.

Nr.1 Tatuiruotės siaubingai skauda.

Šis teiginys yra per daug sudėtingas ir nevienareikšmis, kad galėtų būti teisingas. Tatuiravimo skausmas ir apskritai skausmas yra labai asmeniškas dalykas. Yra žmonių, kurie negali atlaikyti adatos dūrio imant kraujo mėginį, taip pat yra tokių, kurie šaltu veidu išbūna kelių valandų tatuiravimo sesiją piešiant ant rankos plaštakos viršaus. Viskas priklauso nuo jūsų organizmo tolerancijos skausmui, odos jautrumo, ar oda tatuiruotės vietoje yra labai arti kaulo, ar jūsų organizmas yra labai įsitempęs, taip pat nuo meistro darbo atlikimo greičio. Jautrumas visiems išvardytiems veiksniams yra asmeninis dalykas, kiekvienas jaus skirtingai. Jei tai būtų taip baisiai skausminga, mes nematytume tiek daug jau atliktų darbų.

Nr.2 Higiena tatuiravimo salonuose neatitinka reikalavimų.

Netiesa. Visos profesionalios tatuiruočių studijos PRIVALO gauti leidimą dirbti iš oficialaus higienos normų įstaigos paskirto vertintojo, be šio leidimo joks darbas studijoje yra neleistinas. Taip pat yra privaloma naudoti tik vienkartinius, sterilius darbo įrankius. Žinoma, pasaulyje pasitaiko studijų, negerbiančių savo klientų ir savo pačių vardo ir dirbančių neaiškiomis sąlygomis. Mūsų džiaugsmui tokios studijos po truputį nyksta ir yra sutinkamos vis rečiau. Turite pasitikėti savo tatuiruočių meistru, o jei turite dvejonių, pirmiausia pabandykite išsiaiškinti visą galimą informaciją apie studiją, kurioje norite daryti savo tatuiruotę. Įsitikinkite, kad savo išsvajotai tatuiruotei renkatės tikrai patikimą studiją.

Nr.3 Tatuiruotės yra siaubingai brangios.

Viskas priklauso nuo jūsų norimos tatuiruotės – jos dydžio, detalumo, valandų, reikalingų jai baigti, ir meistro įgūdžių. Mažos, minimalios tatuiruotės kaina kai kur gali nesiekti net 50 Eur. Žinoma, dideli tatuiruočių darbai gali siekti ir daug didesnes sumas, tačiau viskas yra skaičiuojama pagal meistro investuoto laiko kiekį, jo profesionalumą ir panašiai. Kainos negimsta iš nieko. Visada patariame neskubėti ir norint labai didelės tatuiruotės pataupyti tol, kol galėsite ją gauti iš tikrai patikimo ir profesionalaus meistro, nes pigios kainos kartais gali apgauti, o pasekmes su savimi nešiosite ilgai.

Nr.4 Jei turi tatuiruotę - negali tapti kraujo donoru.

Šis teiginys iš dalies teisingas, bet tai nebus uždrausta visam jūsų gyvenimui. Kai kuriose šalyse galioja įstatymai, kad po tatuiruotės darymo iki pirmos galimos kraujo donorystės procedūros turi praeiti apie 4 mėn. To priežastis yra visai paprasta, medicinos įstaigos taip apsisaugo nuo nepageidaujamomis ligomis užsikrėtusių kraujo donorų. Lygiai tokia pati rizika užsikrėsti yra po bet kokios procedūros, per kurią praduriama oda. Analogiška taisyklė galioja, jei neseniai buvote operuotas, lankėtės pas odontologą ir pan.

Turite daugiau klausimų?
Susisiekite ir jums viską atsakysime.

+37067151351
remistattoo@gmail.com