EXTREMIS TATTOO GALLERY

Dažnai užduodami klausimai

Jei tatuiruočių neturite ir dar tik planuojate savo pirmąjį piešinį - greičiausiai turite nemažai klausimų. Šioje skiltyje surašėme pagrindinius klausimus, kuriuos girdime ir pabandysime į juos atsakyti.

Klausimai apie tatuiruotes

Ar man skaudės?

Šis klausimas laimi pirmą vietą iš dažniausiai užduodamų klausimų. Vis dėl to, atsakymas yra labai paprastas- taip, skaudės. Tačiau tikrai ne tiek daug kiek žmonės yra linkę tikėti. Po kurio laiko, pradėjus tatuiruoti, jūsų kūno natūralūs nuskausminamieji (endorfinai) padeda susitvarkyti su skausminga situacija daug geriau. Tiesa, kiek ilgai jie veikia priklauso nuo jūsų organizmo, tačiau dažniausiai patogumo lygis siekia 2-3val. Kaip bebūtų, kiekvieno žmogaus organizmas yra kitoks ir tokią pat tatuiruotę vienas žmogus gali iškęsti tik iki poros valandų, o kitas ramiausiai atsėdės pilną 6val. Sesiją.

Pats tatuiravimo skausmas dažnai yra apibūdinamas kaip vidutinis deginimas arba įdrėskimas. Taip pat, didelė dalis skausmingumo priklauso nuo pačios kūno vietos, kurioje planuojate tatuiruotę. Kuo oda bus arčiau kaulo, tuo daugiau skausmo galite tikėtis, pvz: šonkaulių, pėdų ar galvos zonos, kuo daugiau nervinių galūnių turi odos dalis- tuo daugiau skausmo prisideda. Ieškant mažiau skausmingų vietų- mąstykite apie raumengisnes vietas, kaip : petys, šlaunis, rankos zonos. Apibendrinus, vistiek didžiausia dalis yra asmeninė tolerancija skausmui, todėl trumpą ir tikslų atsakymą pateikti yra neimanoma.

Kiek laiko užtruks padaryti tatuiruotę?

Tatuiravimas nėra trumpas proces ir tikrai nepatartina jo skubinti, nes vis dėl to, jūs gyvensite su atlikta tatuiruote visą savo gyvenimą. Viskas priklauso nuo pačios tatuiruotės dydžio, dizaino sudėtingumo ir panašių veiksnių. Yra dizainų, kurie bus atlikti jums per pusvalandį, o yra tokių, kurie gali užtrukti dešimtimis valandų. Dažnai ilgai atliekami tatuiruočių projektai yra dalinami į kelias sesijas po 6-8 val.

Kiek kainuoja tatuiruotė?

Tatuiruočių sritis priverčia klientą mokėti tiek, kiek kokybė to reikalauja. Joks profesionalus/talentingas meistras savo laiko neparduoda pigiai. Todėl visada patarsime, neskubėti ir susitaupyti tiek, kiek jūsų norimos tatuiruotės dydis ir sudėtingumas vertas. Neklausant šio patarimo, labai galimai, vėliau išleisite dar daugiau savo pinigų- norint panaikinti tatuiruotę (tatuiruočių šalinimo procedūros yra brangesnės nei pats tatuiravimas). Neskubėkite, rimtai apgalvokite savo sprendimus, nes jie ant jūsų kūno išliks visą gyvenimą.

Ar galiu naudoti nuskausminamuosius bei kremus kurie malšina skausmą?

Šis klausimas yra vienas rečiau užduodamų nei jūs galėtumėte pagalvoti. Taip, malšinantį skausmą kremą naudoti galite, tačiau labai reta tattoo studija jums tai rekomenduotų, dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jis turi būti užteptas kelias valandas ankščiau nei tatuiruotės sesijos pradžia, o pats veikimo laikas yra labai trumpas- tik 30-45min. Kadangi tatuiravimas yra labiau meno išraiška nei tikslus darbas, reiškia jog nors ir esate užregistruotas atitinkamu laiku- savo eilės gali tekti ir palaukti, jei galbūt užtruko prieš jus buvusio kliento sesija. Žinoma, visada stengiamės tilpti į laiko rėmus, tačiau niekada negali žinoti. Dėl šios priežasties apskaičiuoti kremo suveikimo bei veikimo laukus yra labai sunku. Antra, jei ir sugebėsite atitaikyti kremo veiksmingumo laiką- jis neveiks ilgiau nei labai mažos tatuiruotės atlikimo laikas, o kadangi jau būsite spėję apgauti savo organizmą- endorfinai nesigamins, kas prives prie dar skausmingesnio tatuiravimo.

Šie kremai taip pat nėra patogūs ir pačiam meistrui. Kaip kada jie gali truputi papūsti odą, į kurią vėliau yra daug sunkiau sudėti dažą, o dirbant stipriau- labiau oda yra labiau pažeidžiama. Visa tai seka į tattoo gijima bei jį apsunkina.

Kai kurie nuskausminamieji vaistai taip pat gali sukelti netinkamų tatuiravimo darbui problemų. Aspirinas šiuo atveju yra didžiausia problema. Jis skystina kraują ir ilgina šašėjimo (gijimo) laiką. Tai reiškia kad tatuiravimo metu jūs daugiau kraujuosite, o tai gali atsiliepti baigtos tatuiruotės kokybei. Aspirinas taip pat prailgins gijimo laiką, todėl geriau šio vaisto vengti. Paracetamolis gali turėti efektą (tiek teigiamą tiek neigiamą), tačiau tai gali būti ir placebo efektas. Ibuprofenu pagrįsti vaistai gali truputį padėti, taip pat jie neturi neigiamų savybių tatuiravimui.

Ar tatuiruotė gali būti panaikinta?

Taip, gali. Yra keli galimi variantai ir vienas dažniausių yra senos/nepatinkančios tattoo užtatuiravimas ant viršaus nauju dizainu. Tam reikalingas specialiai sukurtas dizainas, kuris tikrai uždengs jūsų nenorimą tatuiruotę ir uždengs ją kokybiškai. Taip pat yra galimybė panaikinti tatuiruotę lazerio pagalba. Ši procedūra yra gana brangi, dažniausiai brangesnė už tatuiruotės kainą, skausmingesnė bei ne visada suteikia 100% panaikinimą

Ant kurios kūno vietos darytis tatuiruotę?

Labai dažnai vieta, kurioje norite darytis tatuiruotę, gali jums bei meistrui nurodyti kokia bus reikalinga kompozicija bei užvesti ant dizaino idėjos. Svarbiausia apmąstyti ar norėsite tatuiruotės atviresnėje kūno vietoje ar daugiau dengiamoje ( dėl darbo, asmeninės reikšmės ir pn.)

Jei jau turite tatuiruočių- galbūt norite papildyti senąsias ar pradėti visiškai naują projektą. Tai ypač svarbu žinoti prieš pradedant dizaino darbus.

Neišsirenku tatuiruotės stiliaus ar dydžio. Ką daryti?

Kartais nutinka taip, kad idėjos, kurią turime galvoje, niekaip negalime perkelti ant popieriaus. Tokiu atveju patartina ieškoti idėjų internete, kaip Pinterest ar Instagram. Taip jūs galėsite pateikti savo meistrui pavyzdžių, kurie labai pagreitins dizaino kūrimo procesą ir galėsite džiaugtis savo tatuiruote greičiau.

Prisiminkite, kad tatuiruotė turi būti sukurta būtent jums, pagal jūsų kūną, pasirinktą vietą ir panašiai. Nuotraukos kurias rodysite meistrui prieš eskizo kūrimą- bus naudojamos, tik kaip inspiracija. Joks meistras neturėtų norėti jums atlikti jau kito meistro sukurto darbo. Tai būtų ir nepagarba jums, ir meistrui, kuriam tas dizainas priklauso. Jei norite dar orginalesnio dizaino- pabandykite ieškoti gamtinių vaizdų, gyvūnų, paukščių… Kuo įdėmiau ieškosite, tuo geresnių rezultatų galite tikėtis. Taip pat galite idėjų ieškoti veiklose, kurias dievinate.

Jei turite mėgstamą meistrą- peržvelkite jo portfolio. Mes ne veltui bandome savo portfolio pateikti kuo geriau ir prieinamiau klientams, taip mes norime jums padėti atrasti kažką, kas galėtų suteikti inspiracijos norimai tatuiruotės idėjai, kurią vėliau meistras sudėlios 100% unikaliai jums.

Mitai apie tatuiruotes

Šioje srityje sklando nemažas kiekis neteisingų mitų apie tatuiruotes. Mitų kurie neturi jokio pagrindo. Taip pat jie yra asocijuojami su daug negatyvių konceptų kaip skausmas ar komplikacijos tatuiruotei gyjant. Todėl norime kelis iš jų paneigti.

Nr.1 Tatuiruotės siaubingai skauda.

Šis teiginys yra per daug sudėtingas/vienareikšmis, kad galėtų būti teisingas. Tatuiravimo skausmas ir apskritai skausmas yra labai asmeniškas. Yra žmonių, kurie negali atlaikyti kraujo tyrimo dūrio, taip pat yra tų, kurie šaltu veidu išbūna kelių valandų sesija ant rankos plaštakos viršaus. Viskas priklauso nuo jūsų organizmo tolerancijos skausmui, ar jūsų oda yra jautri ar ne, ar oda pasirinktoje tatuiravimui vietoje yra labai arti kaulo, ar jūsų organizmas yra įsitempęs ar daugiau mažiau atsipalaidavęs, taip pat nuo paties meistro tatuiruotės atlikimo greičio. Jautrumas visiems aukščiau išvardintiems veiksniams yra visiškai asmeninis dalykas, kiekvienam tai jausis kitaip. Jei tai būtų taip baisiai skausminga, mes nematytume tiek daug jau atliktų darbų.

Nr.2 Higiena tatuiravimo salonuose neatitinka reikalavimų.

Netiesa. Visos profesionalios tattoo studijos PRIVALO gauti higienos leidimą dirbti iš oficialaus higienos normų įstaigos paskirto vertintojo, be šio leidimo joks darbas studijoje yra neleistinas. Taip pat yra PRIVALOMA naudoti tik vienkartinius, sterilius darbo įrankius. Žinoma, pasaulyje pasitaiko studijų negerbiančių savo klientų bei savo pačių vardo ir dirbančių neaiškiomis sąlygomis. Mūsų džiaugsmui- šios studijos po truputį nyksta ir yra sutinkamos vis rečiau. Turite pasitikėti savo tatuiruočių meistru, o jei turite dvejonių- pirmiausia pabandykite išsiaiškinti visą galimą informaciją apie studiją, kurioje norite darytis savo tatuiruotę. Įsitikinkite, kad renkatės tikrai patikimą studiją savo išsvajotai tatuiruotei.

Nr.3 Tatuiruotės yra siaubingai brangios.

Viskas priklauso nuo jūsų norimos tatuiruotės, jos dydžio, detalumo, valandų reikalingų jos išbaigimui ir tatuiruočių meistro įgūdžių. Mažos minimalios tatuiruotės kaina kaip kur gali nesiekti net 50eur. Žinoma, dideli tatuiruočių darbai gali siekti ir daug didesnes sumas, tačiau viskas yra skaičiuojama pagal investuoto meistro laiko kiekį, jo profesionalumą ir panašiai, kainos negimsta iš nieko. Visada patariame neskubėti ir norint labai didelės tatuiruotės- pataupyti tol, kol galėsite ją gauti iš tikrai patikimo ir profesionalaus meistro, nes pigios kainos kartais gali apgauti, o pasekmes jūs su savimi nešiosite dar ilgai po to.

Nr.4 Jei turi tatuiruotę - negali tapti kraujo donoru.

Šis teiginys yra dalinai teisingas, bet tai nebus uždrausta visam jūsų gyvenimui. Kaip kuriose šalyse vyrauja įstatymas, kad pasidarius tatuiruotę turėsite palaukti apie 4 mėnesius iki pirmos galimos kraujo donorystės procedūros. To priežastis yra visai paprasta, medicinos įstaigos taip apsisaugo nuo nepageidaujamomis ligomis užsikrėtusių kraujo donorų. Lygiai tokia pati rizika užsikrėsti užkrečiama liga yra bet kokios procedūros, kurioje reikalingas odos pradūrimas metu. Visiškai ta pati taisyklė galioja jei jūs neseniai turėjote operaciją, apsilankymus pas odontologą ir panašiai.

Turite daugiau klausimų?
Susisiekite ir jums viską atsakysime.

+37067151351
remistattoo@gmail.com